listopad27

Diety krajowe w podróżach służbowych - 2017 rok

dodano: 27 listopada 2017 przez natalia876


 

Podróże służbowe są nieodzowną częścią pracy w wielu branżach. Jeśli jesteś szefem przedsiębiorstwa, menedżerem lub członkiem działu HR i planujesz wysłać swoich pracowników w drogę, powinieneś koniecznie zapoznać się z wysokością służbowych diet, jakie obowiązują w bieżącym roku.

Money, money, money…

Co ciekawe, w roku 2017 Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej nie zmieniło wysokości stawki diety podróżnej, co oznacza, że od 2013 roku wynoszą one dokładnie tyle samo. Przy pełnej diecie na pracownika „przypada” 30 złotych diety, w przypadku ryczałtu za nocleg – 45 złotych (jest to 150 procent pełnej diety), zaś przy ryczałcie za dojazdy – tylko 20 procent pełnej diety, czyli 6 złotych. Oczywiście, dotyczy to wyjazdów krajowych – w przypadku podróży zagranicznych stawki bywają bardzo zróżnicowane, z uwagi na różnice walutowe.  

Kiedy przysługuje dieta

Pełna dieta przysługuje pracownikowi za każdy dzień pobytu w podróży służbowej, jeśli wyjazd trwał więcej niż dobę. Pracownikowi przysługuje również 50 procent diety za niepełny dzień wyjazdu, na którym przebywał on nie dłużej niż 8 godzin. Diety nie przysługują pracownikom, kiedy cały wyjazd służbowy trwa mniej niż 8 godzin, natomiast jeśli długość trwania wyjazdu wynosi pomiędzy 8 a 12 godzin, pracownik powinien otrzymać połowę diety pełnej. Pełna dieta przysługuje natomiast każdemu pracownikowi, który w podróży służbowej spędza co najmniej 12 godzin.

Spokojny sen pracowników

W sytuacji, kiedy musimy wysłać pracowników na wyjazd służbowy, warto jest skorzystać z usług firmy oferującej niedrogie kwatery robotnicze w Łodzi. Dzięki temu zapewnimy swoim podwładnym nocleg w komfortowych warunkach, nie obciążając zbytnio budżetu firmy. Korzystając z tego rozwiązania, zyskujemy wdzięczność pracowników oraz ich większą wydajność i zaangażowanie – w końcu nie są oni wówczas zmuszani do odbywania wczesnym rankiem długiej i męczącej podróży do miejsca pracy.

Wysyłanie pracowników w delegację na ogół przynosi firmie wiele korzyści. Pamiętaj jednak, by każdą służbową podróż swoich pracowników dokładnie zaplanować – także od strony finansowej.

 
Dodaj do:


Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Odpowiedzi moga dodawać tylko zalogowani użytkownicy - zaloguj się lub załóż konto


Nie ma jeszcze komentarzy - wyraź swoją opinię jako pierwszy